אוניברסיטת סווינבורן האוסטרלית מטמיעה מערכת מבוססת ענן של אקס ליבריס הישראלית

 

מנהלת הספרייה טאולה מורגן מסרה : “אנו שמחים להיות הספרייה הראשונה באוסטרליה ואסיה-פסיפיק שמתחילה להשתמש בפתרון הענן של אקס ליבריס. תהליך היישום המוצלח ושיתוף הפעולה ההדוק בין מומחי סווינבורן ואקס ליבריס מאפשר לנו לעצב מחדש ולשפר באופן משמעותי את תהליכי העבודה שלנו. במהלך 2013 אוניברסיטת ‘סווינבורן’ תבצע תכנית שינוי מקיף שישפיע על היבטים רבים בפעילות הספרייה. אנו בטוחים שהמערכת החדשה של אקס ליבריס תאפשר לספרייה להשתלב באופן חלק עם המערכות השונות בקמפוס ותתרום להשגת המטרות האקדמיות של האוניברסיטה.”

כאמור, לפני מספר חודשים השיקה אקס-ליבריס את Alma –  מערכת מבוססת ענן לניהול ספריות אקדמיות ולאומיות. המערכת מאפשרת יצירת קטלוג-על המותאם גם לפרסומים דיגיטליים.
המערכת מייעלת את יכולתן של ספריות לספק למשתמשים שירותים מתקדמים, בכך שהיא מאחדת את המערכות השונות אשר מסייעות היום לספריות לנהל את המאגרים השונים שלהן כולל  אוספים מודפסים, אלקטרוניים ודיגיטלים. מימשק הענן של המערכת מאפשר לספריות לתפעל ולהתנהל ביעילות באמצעות שיתוף מידע ועריכת שיתופי פעולה עם גופים אחרים.  כתוצאה מכך, ספריות יכולות למקד את מאגרי המידע שלהן ולהרחיב את השירותים שהן מציעות בתוך ומחוץ למוסד האקדמי ולתמוך בתהליכי הלימוד והמחקר. בין התכונות הבולטות של Alma: ניתן למנות את : ניהול מאגר אחיד, שיתוף ניהול metadata, ניהול אוספים חכם, אופטימיזציה של מאגרי מידע וארכיטקטורה ומימשק פתוחים.

מתי שם טוב, מנכ”ל אקס ליבריס אומר: “אנחנו גאים על אימוץ מערכת Alma על ידי אוניברסיטת ‘סווינבורן’ האוסטרלית שהיא הראשונה שמתחילה להשתשמש במערכת שלנו בשוק האוסטרלי ואסיה-פאסיפיק המכובד. בנוסף, העובדה ש’סווינבורן’ אף בחרו  לעשות שימוש ב data center החדש שלנו בסינגפור מעידה על האמון במוצרי ‘אקס ליבריס’. אני  בטוח שהעבודה המשותפת תאפשר רמה חדשה מהירה ויעילה של חיפוש והנגשת מידע למשתמשי הספריה באוניברסיטה“. 

אודות אקס ליבריס
Ex Libris הינה חברה ישראלית, המפתחת ומשווקת פתרונות מיכון לספריות אקדמיות ולאומיות. החברה מציעה מערכת מוצרים מקיפה לניהול, קטלוג והנגשה של מידע אלקטרוני, דיגיטלי ומודפס.  לחברה מעל 5,300 לקוחות בלמעלה מ-80 מדינות. עם לקוחות החברה נמנות: אונ’ אוקספורד, אונ’ קמברידג’, אונ’ ייל, ספריית הקונגרס, הספרייה הלאומית של סין, הספריה הבריטית ועוד.